۵ طوطی بزرگ محبوب

طوطی‌های بزرگ به عنوان یکی از محبوب‌‌ترین حیوانات خانگی شناخته می‌شوند. بازی کردن و نگهداری از آن‌ها در خانه بسیار جالب است، اما قبل از اینکه یک طوطی بزرگ را به عنوان حیوان خانگی خود به خانه بیاورید باید چند نکته را در نظر بگیرید.

مهم‌ترین واقعیت در مورد این پرندگان بسیار باهوش این است که اگر به اندازه کافی تحرک ذهنی نداشته باشند، به راحتی خسته می‌شوند. نبود روابط اجتماعی نیز می‌تواند به بروز مشکلات رفتاری و حتی بیماری‌های جسمانی در این پرندگان منجر شود.

از این رو، صاحبان پرندگان بزرگ باید نیازهای آن‌ها را درک کنند تا پرنده احساس کند جزئی از دسته است. اگر پرنده شما روابط اجتماعی نداشته باشد و به اندازه کافی در بیرون از قفس بازی نکند، زمان دشواری را در قفس خواهد گذراند.

با این حال، اگر بتوانید از این پرنده‌ها مراقبت کنید یک همراه بی‌نظیر خواهید داشت و نگهداری از آنان به یک تجربه عالی بدل خواهد شد.

ماکائوی آبی طلایی (Blue and Gold Macaw)

ماکائوی آبی طلایی یکی از شناخته شده ترین گونه طوطی‌ها است و از محبوبیت زیادی به عنوان یک حیوان خانگی برخوردار است. آن‌ها حیواناتی بسیار باهوش هستند و می‌توانند علاوه بر حرف زدن، ترفندهای خاصی را یاد بگیرند.

ماکائوی آبی طلایی (Blue and Gold Macaw)

ماکائوی آبی‌طلایی شخصیتی قوی دارد و اگر یک صاحب باتجربه از او نگهداری کند خوشحال‌ترین حیوان خانگی خواهد بود. اگر ماکائو را به عنوان یک حیوان خانگی پذیرفته‌اید، سعی کنید زمان قابل‌توجهی را به فعالیت‌های بیرون از قفس اختصاص دهید.

کار دانشمند معروف دکتر آیرین پپپربرگ و طوطی مشهور او «الکس» توجه همگان را به طوطی خاکستری آفریقایی که یکی دیگر از محبوب‌ترین گونه‌های طوطی‌های بزرگ است جلب نمود.

طوطی خاکستری آفریقایی (African Grey Parrot)

ضریب هوشی و ظرفیت عاطفی طوطی خاکستری با یک بچه ۵ ساله مقایسه می‌شود (دوست داشتنی به نظر می‌رسد، اما باید توجه داشته باشید که آنها از سن ۵ سالگی عبور نمی‌کنند). این پرندگان خیلی باهوش هستند، تا حدی که صاحبانشان باید به طور مداوم از روش‌های جدید برای نگهداری از آن‌ها استفاده کنند.

یک طوطی خاکستری بی‌حوصله و تنها می‌تواند به سرعت و به شکلی خرابکارانه به یک هنرمند فرار تبدیل شود؛ در نظر داشته باشید که طوطی‌ها در حیات وحش چوب درختان را می‌جوند تا زیستگاهشان را شکل دهند. بنابراین اگر در قفس به حال خود رهایشان کنید، آنها به غرایزشان برگشته و هر نوع چوبی را که در دسترسشان باشد خواهند جوید.

طوطی آمازون پشت گردن زرد (Yellow Naped Amazon Parrot)

آمازون پشت گردن زرد یکی از بهترین پرنده‌های سخنگو در خانواده طوطی‌ها است که علاوه بر حرف زدن هنرهای دیگری هم دارد. این پرندگان دوست داشتنی عاشق آفتاب هستند، همراهان خوبی بوده و با صاحبانشان ارتباط عمیقی برقرار می‌کنند.

طوطی آمازون پشت گردن زرد (Yellow Naped Amazon Parrot)

اگر می‌خواهید یک آمازون پشت گردن زرد را به خانه بیاورید، باید بدانید در صورتی که از او به خوبی مراقبت کنید می‌تواند بیش از ۷۰ سال زندگی کند. قطعا نمی‌توان از این تعهد به سادگی گذشت.

طوطی کاکلی گوگردی (Sulphur Crested Cockatoo)

طوطی زیبا و منحصر به فرد کاکلی گوگردی از خانواده طوطی‌های بزرگ است که دو اندازه مختلف دارد. طوطی کاکلی بزرگ حدود ۴۵ سانتی‌متر طول دارد، در حالیکه طول طوطی کاکلی کوچک از نوک تا پرهای دمش حدود ۳۷ سانتی‌متر است. غیر از اندازه، آنان کاملا شبیه هم هستند.

طوطی کاکلی گوگردی (Sulphur Crested Cockatoo)

این طوطی‌ها مثل همه پرندگان خانواده کاکل سفیدها، به مهربان بودن شهره هستند. آن‌ها باید هر روز زمان زیادی را با صاحبان خود بگذرانند (طوطی آن‌ها را به عنوان هم‌دسته خود در نظر می‌گیرد) تا به لحاظ عاطفی به مشکل بر نخورند. این پرندگان جذاب خوانندگان خوبی نیستند اما وقتی پای نیازهایشان در میان باشد به نگهداری زیادی نیاز دارند.

طوطی اکلکتوس (Eclectus Parrot)

اکلکتوس زیبا و ارزشمند یک طوطی بزرگ دیگر است که انتخاب‌های مختلفی به دوستداران پرندگان می‌دهد. این پرندگان یک گونه دو جنسیتی هستند، به طوری که طوطی نر و ماده شکل ظاهری مختلفی دارند. نرها به رنگ سبز براق و ماده‌ها به رنگ قرمز تیره با پرهای ارغوانی مایل به آبی در ناحیه سینه و شکم هستند.

طوطی اکلکتوس (Eclectus Parrot)

همچنین، سه زیرگونه متمایز از این طوطی‌ها وجود دارد که تنوع بیشتری دارند. اکلکتوس مانند بسیاری از طوطی‌های بزرگ دیگر طول عمر زیادی دارد؛ بسیاری از آن‌ها تحت شرایط نگهداری مناسب در قفس بیش از ۵۰ سال زندگی می‌کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *