امروز قصد داریم یکی از دوست داشتنی‌ترین نژادهای سگ‌ها رو برای شما معرفی کنیم. نژادی منحصر به فرد با ویژگی‌های منحصر به فرد! همونطور که می‌دونید نژادهای مختلفی از سگ‌ها در دنیا وجود داره اما سگ بولداگ می‌تونه دوست بسیار خوبی برای شما بعنوان یکی از حیوانات خانگی باشه.

سه نژاد دوست داشتنی در سگ‌ها

شکل ظاهری بولداگ

بولداگ‌ها از نظر ظاهری جمجه‌ای پهن با پوزه‌ای کوتاه دارن. در اکثر موارد پوست زیر گردنشون آویزونه. چین و چروک‌های بسیار زیادی روی بدنشون دارن و دندون‌هاشون به خاطر لب‌های آویزون‌شون همیشه قابل دیدنه. دُم بولداگ‌ها کوتاهه و موی بدنشون کوتاه و نرم. طول عمر این نژاد حدود ۸ تا ۱۰ ساله که البته شرایط زندگی و نوع تغذیه، اهمیت خیلی بالایی در طول عمرشون خواهد داشت. به طور طبیعی وزن نرهای بالغ این نژاد در حدود ۲۵ کیلو و ماده‌ها در حدود ۲۲ تا ۲۳ کیلوگرم هست.

سه نژاد دوست داشتنی در سگ‌ها

آموزش و یادگیری بولداگ

بهتره آموزش بولداگ‌ها رو از مثل شمار زیادی دیگری از حیوانات خانگی همون کودکی شروع کنید، اما نگران نباشید در سنین بالاتر هم به خاطر قدرت یادگیری بالایی که دارند خیلی خوب عمل می‌کنن. نکته‌ای که باید اونو در نظر بگیرید اینه که نوع آموزش این نژاد کمی متفاوته، چون بولداگ سگی یک‌دنده‌ست و هوش بالایی داره.

سه نژاد دوست داشتنی در سگ‌ها

مراقبت و بهداشت

نژاد بولداگ به خاطر نوع فیزیک و چین و چروک‌های بسیار زیادی که بر روی بدنش داره، به توجه و مراقبت بیشتری نسبت به سایر نژادها نیاز داره! برای همین باید به صورت مرتب پوست بدنش نظافت بشه تا در برابر مشکلات پوستی سگ‌ها و بیماری‌ها در امان باشه.

محل مناسب برای نگهداری این نوع سگ‌ها می تونه خونه و آپارتمان باشه. دمای بالا می‌تونه برای این نژاد عذاب آور باشه پس بهتره که اون‌ها رو به گردش ببرید. سخت نگیرید نیاز نیست که ساعت‌ها پیاده روی کنین، همون طور که گفتیم این سگ‌ها به خاطر نوع فرم بدنی‌شون نمی‌تونن فعالیت بدنی طولانی مدتی رو داشته باشن.