آیا رتیل ها به آب نیاز دارند؟

رتیل ها، مانند اکثر عنکبوت ها بیشتر آب مورد نیاز خود را از طریق غذا به دست می آورند. حتی گاهی گفته شده است که آن ها فقط با همین مقدار آب قادر به ادامه حیات خود هستند. هرچند که این حرف می تواند درست باشد ولی باید توجه داشته باشید که هر گونه رتیل با گونه دیگر متفاوت است.
فاکتور هایی مانند اندازه، محیط زندگی و سن رتیل نقش مهمی در نیازهای رتیل دارند. بدون نقب ها (که در طبیعت به عنوان محافظ رتیل ها عمل می کنند) رتیل ها آب را سریع تر از دست می دهند و در نتیجه، تنها آبی که از طریق غذای خود به دست می آورند کافی نمی باشد. بنابراین فراهم کردن ظرف کوچکی از آب برای گونه هایی که در اسارت می باشند ایده خوبی است.
شاید شما متوجه شوید که رتیل خیلی تمایلی به نوشیدن آب از خود نشان نمی دهد که امری کاملا طبیعی است، همچنین تبخیر شدن این آب باعث ایجاد رطوبت مفیدی نیز در محیط می شود. سعی کنید به وضیعت رتیل خود همیشه توجه داشته باشید، اگر حس می کنید که شکم رتیل کوچک و لاغر شده است مطمئن شوید که آب و غذای کافی به او می رسد چرا که این مشکل نشان دهنده کم آبی و ضعف رتیل است.
رتیل ها آبظرف آب مورد استفاده نباید عمق زیادی داشته باشد، اما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا رتیل بتواند به راحتی از آن استفاده کند. وسایلی مانند اسفنج، حوله و … به هیچ عنوان نباید به عنوان جایگزین ظرف آب استفاده شوند چرا که به مرور زمان به منبعی از باکتری های مضر تبدیل و سلامت رتیل شما را به خطر می اندازند. همچنین این وسایل به سرعت کثیف شده و نمی توانند رطوبت مورد نیاز رتیل را تامین کنند. ظرف آب رتیل بهتر است که هر روز تمیز و با آب مناسب پر شود.

در ایران ظرف های آماده آب بسیار کمیاب هستند، به عنوان جایگزین شما می توانید از هر ظرفی که اندازه و عمق مناسبی داشته باشد بهره ببرید به عنوان مثال: می توانید از در شیشه های مربا به عنوان آب خوری رتیل استفاده کنید. (دلیل استفاده از ظرف کم عمق این است که عمیق بودن ظرف باعث می شود که حشرات و … در آن غرق شوند)

رتیل ها آب

اگر شما در محیط بسیار خشکی زندگی می کنید، می توانید در کنار ظرف آب از اسپری هم استفاده نمایید. در هنگام استفاده از اسپری آب به هیچ عنوان آب را به طور مستقیم به رتیل نپاشید و توجه داشته باشید که محیط را از رطوبت اشباع نکنید. اکثر رتیل های مناسب برای افراد مبتدی، گونه هایی بیابانی هستند که نیاز به محیطی تقریبا خشک دارندو البته بعضی گونه های خاص نیاز به رطوبت بالایی دارند. حتما قبل از خرید گونه مورد نظر خود در مورد نیاز های و محیط زندگی آن ها تحقیق کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *